Zanim podejmiemy decyzję, poznajmy najważniejsze funkcje naszego owłosienia łonowego
Przede wszystkim włosy stanowią amortyzację i ochronę delikatnego wejścia do pochwy. Dzięki nim bakterie nie docierają do głębszych obszarów, ale jednocześnie mogą stanowić też miejsce ich rozwoju, jeżeli nasza higiena nie jest wystarczająca.
Owłosienie łonowe zapewnia także odpowiednią temperaturę w miejscach intymnych i jest siedliskiem feromonów. Oczywiście jeżeli nie jesteśmy fanami owłosienia, to poprzez odpowiednią higienę i nawyki toaletowe równie dobrze możemy zadbać o zdrowie intymne tak, jak robią to nasze włosy łonowe.
Jeżeli decydujesz się na
depilację miejsc intymnych, zwróć uwagę na to, że skóra na łonie jest delikatna. Unikaj skaleczeń skóry, ponieważ wtedy jesteś łatwiejszym celem dla wirusów przenoszonych drogą płciową. Skórę przed depilacją warto przygotować, np. peelingiem.
Natomiast w sytuacji, kiedy często miewamy infekcje intymne lub podrażnienia, lepiej zrezygnować z całkowitej depilacji i spróbować zostawić owłosienie na dłuższy czas lub je tylko przycinać. Prawdopodobnie pomoże to w zachowaniu odpowiedniej mikroflory pochwy. Tutaj z pomocą przyjdą
żele intymne, które stanowią dodatkową barierę ochronną. Warto używać ich w sytuacjach, kiedy chorujemy, korzystamy z pływalni, toalet publicznych, często współżyjemy lub uprawiamy sport.
Fryzura na łonie to tylko nasza sprawa, nasz komfort, nasza estetyka! Miej owłosienie takie, z jakim czujesz się wygodnie i zdrowo. Jest tylko jedna sytuacja, która może wywrzeć na Tobie przymus
depilacji miejsc intymnych ‒ to przygotowanie do niektórych zabiegów chirurgicznych. Jednak pamiętaj, że bez względu na to, czy depilujemy, czy przycinamy, czy też zapuszczamy cały czas musimy dbać odpowiednio o higienę intymną.